Bağışlar Kanal İstanbul’un %1’i Etmedi, Erdoğan’ın Bin Maaş Daha Bağışlaması Gerekiyor

Cumhurbaşkanından Merkez Bankası’na kadar herkesin destek verdiği Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasında 1 milyar liranın biraz üzerinde para toplanması moralleri bozdu. Varını yoğunu ortaya koyan Türkiye, Kanal İstanbul’un yapım maliyetinin 150’de biri kadar para toplayabildi.

“Ne Yazık ki Pamuk Eller Cebe Demek Durumundayız”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Bugün itibarı ile 1 milyar 70 milyon Türk Lirası para toplanmış durumda, yani 156 milyon dolar yapıyor. Bildiğiniz gibi sadece geçenlerde ihaleye çıkan Kanal İstanbul’un yapım maliyeti 20, 25 milyar dolar tutuyor. Yani ülke olarak ıkındık sıkındık ama maalesef Kanal İstanbul’a harcanacak paranın 150’de biri kadar para toplayabildik. Şu an bir hesaplama yapıp Sayın Cumhurbaşkanımıza sunduk. Kanal İstanbul’u en başta kendisi ve bağışçı müteahhitlerimiz istediğinden başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkesin biraz daha kesenin ağzını açmaları gerekiyor. Bildiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanımız yedi maaşını bağışlamıştı. Kendisi bin maaş daha bağışlarsa, aynı şekilde diğer müteahhitler de yaptıkları bağışın 150 katını yapabilirlerse koronavirüs için bir şey kalmaz ama en azından Kanal İstanbul aradan çıkar. Bugün ne yazık ki pamuk eller cebe demek durumundayız.” dedi.

“Kampanya Etiketi Değişiyor: #BizBizeYeterdikAhŞuKanalİstanbulOlmasaydı”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Kampanyamız bugüne kadar #BizBizeYeteriz etiketiyle devam ediyordu. Bugünden itibaren #BizBizeYeterdikAhŞuKanalİstanbulOlmasaydı etiketiyle devam edeceğiz. Ben halkımızın da destek vereceğini sanıyorum çünkü bu kanal meselesi gerçekten bir bıkkınlık noktasına ulaştı. Halkımız yahu arası neyse verelim de şu kanal aradan çıksın biz de işimize gücümüze bakalım deme noktasına geldi. Geçen gün kulak misafiri oldum vatandaşımız “Bir donumuz kaldı onu da verelim de rahatlayalım’ şeklinde beyanda bulundu. Biz tabii yardımcı olduk kendisine. Talebini gerekli mercilere ilettik, sanıyorum arkadaşlar donunu almışlardır ayağından, kendisi de rahata ermiştir.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...