Eşcinselleri Allah Yaratmadı mı?

Okurları yanıltmamak için şunu baştan söylemek gerek, ben böyle düşünüyor da bunu soruyor değilim. Ben buna inanmıyorum ama Diyanet İşleri Başkanı’nın ve Müslümanların inancına göre bu soruyu soruyorum. Çünkü kendileri her fırsatta evrendeki her şeyi Allah’ın yarattığını, onun izni olmadan hiçbir şeyin var olamayacağını söylüyorlar. O zaman eşcinsellere söz edeceklerine Allah’a sitem etseler ya. Madem sapkınlık olarak görülüyor bu durum, o zaman Allah onları niye yarattı? Niye binlerce yıldır yaratmaya devam ediyor?

Allah bunu yaratıyorsa da o zaman bu ‘sapkınlığın’ hesabını da kula değil Yaradan’a sormak gerekmez mi? Eğer Allah eşcinselleri istemiyor olsaydı o zaman herhalde yaratmazdı diye düşünüyorum ben. Demek ki gök kubbe altında böyle bir renk olmasını uygun görmüş ki eşcinselleri yaratmış.

Mademki Allah’ın her yaptığında bir hikmet var, mademki onun hikmetinden sual olunmuyor o zaman onun hikmetlerinden birisi neden bu kadar kurcalanıyor? Hem de Ramazan ayında, hem de insanların salgın hastalık nedeniyle günde yüzer yüzer öldüğü bir dönemde. Diyanet İşleri Başkanı böylesine zor bir dönemde iki iyi söz etmek yerine neden eşcinselleri hedef gösterecek açıklamalar yapıyor?

Aynı Diyanet, ülkemiz israf ve yolsuzluklar nedeniyle yoksul düşünce insanlara ayette Allah’ın insanları açlıkla sınayacağını hatırlatarak diyor ki: “Acılarınızı isyana dönüştürmeyin.” “Dert varsa derman Allah’tadır” diyerek insanlardan bu yoksulluğu kaderleri olarak kabullenmelerini istiyor. Yani siz bir şey yapmayın, bu işin peşini bırakın, buna razı olun diyor.

Soma’da ihmal nedeniyle madenciler ölünce Erdoğan, “Bunlar olağan şeylerdir. Bu işin fıtratında bunlar vardır.” diyor. Ölüm Allah’tan geliyor, kaderimizde bu var, o zaman biz de ses çıkarmadan bunu kabul edelim demeye getiriyor.

Peki her şeyi Allah’a havale ederken neden eşcinselleri de Allah’a bırakmıyoruz, neden onun hesabını biz görmeye kalkıyoruz. Gücümüz, hırsızlara, katillere, yolsuzluk yapanlara yetmiyor da bir eşcinsellere mi yetiyor?

Yasalarla yönetilen bir devlette Diyanet İşleri Başkanı’nın yaptığı açık bir nefret suçudur. Siz Kuran’da öyle yazıyor diye yasaya aykırı bir harekette bulunamazsınız. Yani Kuran’da belli koşullar altında kadını dövebilirsin, mirasını erkeğin yarısı kadar verebilirsin, dört kadınla evlenebilir veya reşit olmayan bir kızla evlenebilirsin diye yazsa da eğer Türkiye’de bunları yaparsan suç işlemiş olursun.

Peki biz Müslüman değil miyiz, neden Kuran’ın dediği olmuyor da yasaların dediği oluyor? Bunu da Sayın Cumhurbaşkanına ve Diyanet İşleri Başkanı’na sorsun merak edenler. Bugün İsviçre’den devşirme Medeni Kanunu Kuran’ın üstünde tutuyorsak bunun nedeni yirmi yıldır ülkeyi yöneten AKP’liler. Biz değiliz. Kaç kere anayasa değişikliği yaptılar. Beğenmedikleri tüm maddeleri hatta ülkenin sistemini bile değiştirdiler. Ben bugüne kadar bu yönde bir değişiklik teklif ettiklerini görmedim. Demek ki tercihleri böyle. Diyanet’in en büyük suç olarak gösterdiği zina için 2004 yılında AB’ye “Biz iktidardayken bir daha zina suç olarak gündeme getirilemez” diyen kişi de Kılıçdaroğlu değil, Erdoğan.

Sen yoksulluğa isyan etme diyorsun. Çünkü yoksulluğu Allah veriyor. Tıpkı size zenginliği Allah’ın verdiği gibi. Nasıl işse, halkı yoksullukla sizi zenginlikle sınıyor aynı Allah. Diyanet’e bir milyon liralık zırhlı Mercedes’i gönderen Allah, salgın hastalıkta vatandaşın evine üç kuruşluk maskelerini bile göndermiyor. Ama doğru ya, biz isyan etmeyelim, çünkü bu bir sınav. Yokluk da yoksulluk da ölüm de bu sınavın içinde. Peki eşcinselliği de Allah vermiyor mu? Hepsine eyvallah diyoruz da buna gelince neden isyan ediyoruz. Onlar neden dışarıda kalıyor?

Eğer Kuran’ın her dediğini yapacaksanız buyurun yasaları Kuran’a göre değiştirin, olmadı değiştirmeyi teklif edin, bir çaba harcayın biz de inanalım size. Eğer böyle bir niyetiniz yoksa o zaman ortamlarda numara çekmeyi de bırakın lütfen…

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Burak Kaya hakkında
Müzisyen, yazar.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...