FETÖ’ye Hocaefendi Demeyen Biri Bulunamayınca Soylu’yla Devam Kararı Alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün istifa eden Süleyman Soylu’nun ardından “Yeni içişleri bakanı için geçmişinde FETÖ’ye ‘Muhterem Hocaefendi’ falan demiş birisini istemiyorum” talimatı üzerine yapılan araştırma sonuç vermedi.

“Binden Fazla Aday Değerlendirildi Ancak Bu Koşulu Sağlayan Bir Kişi Bile Çıkmadı”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “İçişleri Bakanımızın istifasından sonra Sayın Cumhurbaşkanımız danışmanlarıyla bir toplantı yaptı. Öğrendiğimiz kadarıyla ilk olarak Sayın Cumhurbaşkanımız, en kısa süre içinde yeni bir içişleri bakanı bulmak için talimat veriyor. Adaylar için de sadece bir koşul öne sürüyor. O koşul da yeni bakanın geçmiş dönemde FETÖ’nün elebaşı Fethullah Gülen için ‘Muhterem Hocaefendi’ dememiş birisi olması. Arkadaşlar parti içinden binden fazla adayı değerlendirmişler ancak bu koşulu sağlayan bir aday bile çıkmamış. Sadece 18 yaşında bir arkadaşımız bu koşulu sağlayabiliyor ancak onun da deneyimi eksik. Bu nedenle danışmanlar Sayın Cumhurbaşkanına böyle bir kişi bulamadıklarını belirterek olumsuz yanıt vermişler.” dedi.

“Cumhurbaşkanımız da Konuyu Değerlendirip Süleyman Bey’le Yola Devam Etme Noktasına Gelmiş”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Tabii çok kritik bir görev yani boş bırakılabilecek bir koltuk değil. Cumhurbaşkanımız da konuyu değerlendirip Süleyman Bey’le yola devam etme noktasına gelmiş. Hoş Süleyman Soylu da benzer sözler etmiş zamanında ama en azından bu konu artık bayatladı, kimse gündeme getirmiyor artık diye düşünülmüş. Herkes biliyor ki eğer yeni birisi gelirse medyanın ağzına sakız olacağız. Onun için belki de en güzeli mevcut durumu korumak.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

2 Comments

    • Bu haberler sizin gibilere yapılıyor zaten ; yalan üretenler, üretici olduklarını söyleyip sorumluluktan kaçarken, hedef kitleye de ulaşıyorlar.Papa kabul etmiş,barış sağlayan adam diye, Türkçe olimpiyatları ile tüm Türkleri fethetti, sen ne diyosun! Dön kendi vicdanına sor ;like göndermedin mi?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...