Hükümet, Başka Ülkelerin Yardım Paketiyle İlgili Eleştirileri Yanıtladı: “Hepsine Başvurduk”

Diğer ülkelerin halkın faturalarını ödemek ve maaş kayıplarını telafi etmek için açıkladığı yardım paketleriyle ilgili eleştirilere hükümet yanıt verdi. Yardım paketlerinin titizlikle değerlendirildiğinin belirtildiği açıklamada vatandaşların hükümete güven duyması ve sabırlı olması istendi.

“Bir Şey Gelir Gelmez Bunu Bilemem Ama Biz Başvurumuzu Zamanında Yaptık”

Hükümet adına açıklamalarda bulunan yetkili “Kimse merak etmesin, biz tüm bu yardımları açıklandıkları andan itibaren takip ettik, halen de ediyoruz. Sadece Almanya, Fransa değil Japonya’dan tutun da Malezya’ya kadar çok sayıda ülke büyük yardım paketleri açıkladı. Biz bunların önemli bir bölümüne başvuruda bulunduk. Yani bir şey gelir gelmez bunu bilemem ama biz başvurumuzu zamanında yaptık. Neticede bu yardımlar genel olarak ülkelerin kendi vatandaşlarına yönelik olarak hazırlanmış, yani bize vereceklerinin bir garantisi yok ama biz ne olur ne olmaz diyerek tümüne başvurumuzu yaptık. Üç oradan gelir, beş buradan gelir sonuçta bir rakama tekabül eder.” dedi.

“Biz Bu Yardımların Takibini Titizlikle Yaptık”

Hükümete yönelik eleştirilerle ilgili konuşan yetkili “Bu eleştirilere kızmıyoruz ancak buradan kimseye bir şey çıkmaz, biz bu yardımların takibini titizlikle yaptık. Hatta bazı ülkeler bizim bu meraklı tavrımıza şaşırdı. ‘Siz de mi benzer bir paket hazırlıyorsunuz?’ diye sordular bize. Biz verici değil alıcı olduğumuzu belirttik. Halkımızdan da bunu rica ediyorum, lütfen bize her gün sorup durmasınlar, bir ülkeden bir şey çıkarsa zaten bilgi vereceğiz. Yani ne kadar çıkacak, çıkan tutardan gerekli kesintiler yapılınca vatandaşa bir şey kalacak mı, kalmışsa bunu gençlik kollarıyla kadın kollarımız arasında nasıl üleştireceğiz gibi birçok ayrıntı var. Ancak bunlar bugünün işi değil. Biz önce yardımları alalım da sonrası kolay.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...