Bayram Harçlığı Kaldırıldı, Harçlık Vermek İsteyenler IBAN Hesabına Ödeme Yapacak

Cumhurbaşkanlığı tarafından bildirilen önlemler gereğince, bayram süresince sosyal mesafe kuralını ihlal edeceği düşünülerek elden ödenen bayram harçlıkları iptal edildi. Bu yılın bayram harçlıkları cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanacak IBAN numarasına havale edilecek.

“Harçlıklar Çocukların Elinde Çarçur Olup Gidiyordu”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, Kaparoz’a yaptığı açıklamada “Yüz yıllardır süren bazı geleneklerimiz var. Bayram harçlığı da bunlardan birisi. Bildiğiniz gibi bugüne kadar bayramlarda küçükler büyüklerin elini öpüyor, büyükler de para veriyordu. Bu yıl koronavirüs nedeniyle değişikliğe gitmek zorunda kaldık. Artık harçlık uygulaması şu şekilde olacak. Küçükler büyüklere uzaktan ‘Elini öperim’ diye seslenecek, büyükler de teşekkür edecek ve daha sonra Cumhurbaşkanlığı tarafından belirtilecek Bayram Harçlığı IBAN Numarasına harçlık tutarını havale edecekler. Devletimiz bu parayı bayram ruhuna uygun bir şekilde harcayacak. Kimsenin bundan kuşkusu olmasın. Zaten açıkçası biz yıllardır bu paraya üzülüyorduk. Yani çocukların elinde çarçur olup gidiyordu bu harçlıklar. Çocuk ne bilir ki para harcamayı. Gidip ya şeker alacak ya sakız. Maalesef çocuklarımızın inşaat yönü çok zayıf.” dedi.

“Pamuk Eller Cebe”

Açıklamalarını sürdüren sözcü “Bu paraya biz gözümüzü dikmiştik demeyelim de niyetlenmiştik diyelim. Aramızda konuşuyorduk, hesaplamalar yapıyorduk. Şu kadar kişi en azından şu kadar para verse, bu kadar para tutuyor diye. Meğer bugüne kısmetmiş. İnşallah bu yıl harçlıklar bize akacak. Akacak derken olayın manevi boyutu nedeniyle öyle söylüyorum. Ruhsal bir akış, bu alemleri aşan bir çağıldama söz konusu olacak. Buradan tüm vatandaşlarımıza soruyorum: Biz bize yeter miyiz Türkiyem? Hadi gösterin kendinizi. Pamuk eller cebe lütfen.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...