Erdoğan Talimatı Verdi: “Bir Sonraki Bakanlar Kurulu Uzayda Yapılacak”

Elon Musk’ın uzaya insan göndermesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, bundan sonraki Bakanlar Kurulu toplantısının uzayda yapılması için danışmanlarına talimat verdi. Eğer proje gerçekleşirse Bakanlar Kurulu toplantısını uzayda gerçekleştiren ilk ülke Türkiye olacak. Kaparoz, sürpriz gelişme sonrasında halkın nabzını tuttu:

Süheyla Kırk: Projeyi sonuna kadar destekliyoruz. Ancak ben bu işin hızlıca yapılması taraftarıyım. Yani böyle üç yıl beş yıl bekleyecek sabrımız yok. Kervan yolda düzülür diye çok güzel bir sözümüz vardır. Yani başlangıçta ufak tefek eksikleri de olsa kimse bunlara takılmaz. Yola çıkıldıktan sonra Allah’ın izniyle hepsi hallolur diye düşünüyorum.

Sami Turşu: Eğer böyle bir başarıya imza atılırsa o gün fırlatma rampasının etrafında ben de olacağım. Torunlarıma o güzel günde ‘On, dokuz, sekiz diye sayanlar arasında ben de vardım’ diyeceğim. Gerçekten çok büyük bir gurur yaşatmış olacaklar bize.

Funda Gülcü: Avrasya Araştırma Şirketi’nin araştırmasını okudum az önce. Toplumun %88’i destek veriyor bu projeye. Son zamanlarda halkın böylesine destek verdiği başka bir proje varsa da ben hatırlamıyorum. Ben işi bir üst noktaya taşıyarak şunu da eklemek istiyorum, eğer devlette bu proje için yeterli para yoksa biz dişimizden tırnağımızdan artırdığımızı getirir destek veririz. Ben artık Bakanlar Kurulu’muzu uzayda görmek istiyorum.

Halil İbrahim: Bakın diğer projeler için bir şey söyleyemiyorum ama bu bizi en az yirmi yıl ileri götürür. Önümüzü açar. Elon Musk yapıyorsa biz daha iyisini yapmalıyız. Ben, mutlaka denemeliyiz diye düşünüyorum. Bir aksilik çıkarsa da en azından denedik deriz. Ne var ki kaybedeceğimiz?

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...