Evde Otururken Ekonomisini Büyüten Türkiye: “Sporu Kestik, Hamur İşine Ağırlık Verdik”

TÜİK’in açıkladığı verilere göre, Türkiye ekonomisi 2020 yılının ilk çeyreğinde yüzde 4.5 büyüdü. TÜİK verilerine göre, GSYH 2020 yılı birinci çeyrek ilk tahmini; zincirlenmiş hacim endeksi olarak, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %4,5 arttı. Kaparoz, finans çevrelerinde büyük sevinç yaratan büyüme rakamlarını uzmanlara sordu.

“Böyle Gidersek Ekonomimiz Karpuz Gibi Olacak”

Kaparoz’a açıklamalarda bulunan Ekonomi Bakanlığı yetkilisi “Biz bu dönemde şunu fark ettik ki hamur işi gıdalar ve kızartmalarla beslenildiğinde ekonomiler daha hızlı büyüyor. Zaten evde oturulduğu için hareket de azalıyor, bu da ekonomik büyümeyi olumlu etkiliyor. Bu şekilde bir üç ay daha gidersek ekonomimiz karpuz gibi olacak. İdeal bir büyüklüğe erişecek. Buradan ekonomisini büyütmek isteyen vatandaşlarımıza da önerilerde bulunmak istiyorum: Öncelikle spordan uzak dursun, ekmeği olabildiğince artırsınlar, on beş gün içinde gözle görülür bir büyüme olacak. Eğer fark edemiyorlarsa ekonomilerinin çevresini ölçsünler, En azından %5’lik bir büyüme olması gerekiyor. Eğer gerçekleşmemişse bir uzmana başvursunlar.” dedi.

“iki Aydır Evdeyim, Bakın Benim Ekonomime, Gerçekten Çok Güzel Büyüdü”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Biz yaklaşık iki aydır evden çalışıyoruz, bakın artık pantolonlarım üstüme olmuyor. Kendi adıma şunu söyleyebilirim ki ekonomim gerçekten güzel büyüdü. Yani öyle hafif bir şey değil, gözle görülür bir büyüme var. Sadece benim için geçerli değil aile olarak da aynı şekilde büyütmüşüz ekonomimizi. Aynada ters durunca net olarak görülüyor. Şöyle bakarsanız sanki daha net belli oluyor. Değil mi?” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...