Yavaş ve İmamoğlu, 25 Yıldır Çözülemeyen Trafik Sorununu 25 Haftada Çözdü

Hükümetin otoyolları ücretsiz hale getirmesi üzerine Ankara ve İstanbul belediyeleri de hükümete bir jestle karşılık verdi. 25 yıldır çözülemeyen trafik sorununu çözen belediyeler, hükümet yetkilileri için “Trafik olmayan caddelerde bol bol gezsinler” çağrısında bulundular.

Mansur Yavaş: Biz bu işi yirmi beş günde de hallederdik ama önümüze engel çıkarttılar. AKP’li arkadaşlar yirmi beş yılda niye çözemediler bu trafik sorunu bilemiyorum. Artık kabiliyetsizlikten midir, iş bilmezlikten midir bilemiyoruz ancak bir şekilde yapamamışlar. Şu an Ankara’mızda trafik sorunu kalmadı diyebilirim. İki aydır neredeyse günün her saati yollarımız açık. Bu hizmetimizden de sadece CHP’liler değil tüm yurttaşlarımız yararlanıyor. Kendi döneminde trafik saatinde yarım saatte on metre ilerleyemeyen bir arkadaşı gördüm geçe gün, Atatürk Bulvarı’ından Kızılay’a doğru boş damacana gibi yuvarlana yuvarlana gidiyordu.

Ekrem İmamoğlu: Eski bayramları hatırlayın. İnsanlar yollarda saatlerce bekler, gişelerde sıralar olur, aç, susuz kalırlardı. Bu sorunlar bitti. Bakın biraz önce Beylikdüzü’nden Gebze’ye gittik, bir saati biraz geçti. Eskiden iş çıkış saatinde bu yolu dört saatte zor alırdınız. Arkadaşlarımızın bu saatte karşıya geçeceğime burada otelde kalırım dediğini çok iyi bilirim. Biz gelince konu kendiliğinden çözüldü. Yani öyle acayip projelere falan da gerek yok. Biz kendi haline bıraktık çözüldü. Artık hükümet yetkilileri gişelerde istedikleri gibi işlem yapabilirler. Trafik tıkanırsa bize bilgi versinler, biz çözeriz. Eğer açık yollardan geçerken bir dua ederlerse çok memnun oluruz. Etmezlerse de problem yok.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...