Covid-19 Yaşanan Belirsizliklerden Ötürü Türkiye Pazarından Çekilme Kararı Aldı

Covid-19, uzun zamandır entegre olmaya çalıştıkları Türkiye pazarında yaşanan belirsizlikler ve istikrar eksikliğinden dolayı Türkiye’den çekilme kararı aldıklarını duyurdu.

“Ülkenin Orası Burası Ayrı Oynuyor”

Kaparoz’a açıklamalarda bulunan sözcü “Bakın biz şu an dünyanın her ülkesinde faaliyet gösteriyoruz, bazısında iyi bir pazar payımız var bazısında henüz kuruluş aşamasındayız. Her ülke için bizim temel beklentimiz istikrar. Yani bir mücadele mi edilecek, bir ilaç mı kullanılacak biz bunlara göre bir hareket stratejisi belirlemeye çalışıyoruz. Her ülkede iyi kötü bunu oturttuk ama burada yok 65 yaş üzeri, yok 20 yaş altı, hafta sonu, hafta başı derken affedersiniz g.tü başı dağıtmış durumdayız. Kime, nerede bulaşacağımızı şaşırdık. Biz karşımıza çıkıp bizimle savaşacak bir rakip arıyoruz. Ama maalesef Türkiye’de bunu görebildiğimizi söyleyemem. Bir yasak açıklanıyor, on dakika sonra kalkıyor. Bakanların bir dediği bir dediğini tutmuyor. Ülkenin orası burası ayrı oynuyor.” dedi.

“Bu Şartlar Altında Bu Ülkede Faaliyet Göstermemiz Mümkün Değil”

Açıklamalarını sürdüren Covşd-19 sözcüsü “Bakın dün sokağa çıkma yasağı açıklandı, biz de arkadaşlara izin yazdık. ‘Nasıl olsa sokakta bulaşacak kimse yok, bari gidin kuytuda dinlenin’ dedik. Ama üzerinden daha 24 saat geçmeden karar iptal edildi. Sonuçta biz de dünyada adından söz edilen bir virüsüz, bizim de bir planımız, düzenimiz var. Bu ülkede bir düzen olmayabilir ama virüs olarak bizim iyi kötü bir düzenimiz var. Bu şekilde burada faaliyet göstermemiz mümkün değil. Ya sokağa çıkma yasağı ilan edersiniz ya da serbest bırakırsınız değil mi, çok mu zor yani birine karar vermek. Böyle fırdöndü gibi dönüp duracak mıyız? Bugün itibarı ile Türkiye pazarından çekiliyoruz. Bakın çok açık söylüyorum, biz Türkiye’de savaşarak yenilebilirdik, bu bize koymazdı ama bir içeri, bir dışarı derken böyle maymuna dönmek bize yakışmıyor. Buna tahammül etmemiz mümkün değil. Bizim de bir gururumuz var. Kusura bakmayın.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...