İki Aydır Evden Çalıştığını Söyleyen A.Z. İşyerlerinin Açılmasıyla Birlikte Kahveye Geri Döndü

Pandemi süresi boyunca çevresine evden çalıştığını söyleyen A.Z. işyerlerinin faaliyete geçmesinin ardından 1 Haziran itibarı ile yeniden kahvehaneye gitmeye başladı.

“Çevredekiler Beni Serbest Meslek Sahibi Olarak Biliyor Ama Bu Derece Serbest Olduğumu Bilen Yok”

Kaparoz’a açıklamalarda bulunan A.Z. “Bakın ben on üç yıldır işsizim. On üç yıldır işsizim derken yanlış anlaşılma olmasın, ben on üç yıl önce de çalışıyor değildim. O dönem okulu, askerliği bitirip iş aramaya başlamıştım. Burada tabii farklı görüşler var. Bir kısım ekonomist bir kişinin işsiz olabilmesi için en azından bir ay, bir yerde çalışmış olması lazım diyor, diğer kesim ise bunu gerekli görmüyor. Bunlar işin ayrıntısı tabii. Ben o dönem KPSS’ye hazırlandım. Oldukça iyi puanlar aldım. Genelde 90’ın üstündeydi benim puanlarım ancak o dönem biliyorsunuz FETÖ’den bize yer kalmadı. Ben o dönemde Sayın Abdullah Gül olsun, Tayyip Erdoğan olsun, Ali Babacan veya Ahmet Davutoğlu olsun herkesten yardım istedim. Bana hep ‘Daha çok çalış’ dediler. Sonuçta dereceye girdim ama Alevi olduğum için sanırım bizim sicil uygun gelmiyormuş, oradan puanımı kırmışlar. Mülakatlarda hep elendim. Ama bu arada evde oturmaya da utanıyor tabii insan, sabah erken kalkıp kahvehaneye gitmeye alıştım. Kahvehane de bana alıştı bir süre sonra. On iki yıldır sürekli kahveye gidiyordum. Çevredekiler beni serbest meslek sahibi olarak biliyordu ama bu derece serbest olduğumu bilen yok.” dedi.

“Normalleşme Kaçınılmaz”

Açıklamalarını sürdüren A.Z. “On iki yıldır sabah kahveye gidiyor, akşamüstü de eve dönüyordum. Elimde de laptop çantası gibi bir şey var, görenler işe gittiğimi düşünüyor aslında içinde bir tane simit var çantanın, öğlen yemeği olarak. Bu şekilde gidip geliyordum ta ki bu koronavirüs davası ortaya çıkana kadar. Kahveler kapatılınca ben de bu sefer çevremdekilere evden çalışıyorum demeye başladım ama insan psikolojik olarak yıpranıyor tabii. Yani alıştığınız bir düzen var. Bizim kahvede saat on buçukta taze çay çıkar. Ben evdeyken bile o kokuyu alıyordum inanır mısınız? Neyse sorun atlatıldı da kahveler yeniden açıldı. 1 Haziran saat dokuz gibi yeniden gittik kahvehanemize, özlemişiz tabii. Son derece duygusal sahneler de yaşandı. Büyüklerimiz ‘Normalleşme kaçınılmaz’ diyordu, gerçekten dedikleri gibi oldu. Bizim normalimiz bu.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...