Buzdolabından Sonra Övüç Örneği: “Bu Arkadaşın Konser Verdiği Ülkede Krizden Söz Edilemez”

Murat Övüç konserlerinin iptali ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bakın dünyada ekonomik gerekçeler ve korona nedeniyle çok sayıda büyük konser iptal edilirken bizim ülkemizde Murat Övüç bile konser verebiliyor. Bu ekonomimizin ne kadar güçlü olduğunun bir göstergesi. Bazı kesimler ısrarla ülkede işsizlik var diyorlar, lütfen elinizi vicdanınıza koyun, bu kardeşimiz bile bu kadar sınırlı yetenekleri ile iş bulabiliyorsa, konser verip salonları doldurabiliyorsa, kimse kusura bakmasın ama bu ülkede işsizlik falan yok demektir. İşsizlik olsa Murat kardeşimiz evinde iş arıyor olurdu. Oysa kendisi konserden konsere koşuyor.” dedi.

“Sanat Uzmanlarına Göre Murat Övüç’ün Yetenekleri Konser Vermeye Müsait Değil”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Sayın Cumhurbaşkanımız geçen hafta konudan haberdar olmuş, bize talimat verdi konuyu araştırmamız için. Sanat uzmanları bu kişinin yetenekleri göz önüne alındığında konser vermesinin mümkün olmadığı dolayısıyla olmayacak bir konserin iptalinin de mümkün olamayacağı yönünde rapor hazırlamışlar. Rapora göre Övüç konserde yer gösterebilir, taşıma işlerine yardımcı olabilir ancak sahneye çıkması zor. Sayın Cumhurbaşkanımızın uzmanlarla birlikte bu raporu ele aldığı toplantıdan ‘Murat Övüç bile bu yeteneği ile konser verip dinleyici bulabiliyorsa demek ki insanlar da para fazlalığı var, nereye harcayacaklarını bilemiyorlar’ şeklinde bir netice çıkmış.” dedi.

“Halkımızda Olması Gerektiğinden Fazla Para Var”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Yani sen evine buzdolabını al, çamaşır makinesini al, bulaşık makinesini al, yetmedi akşam vakti bilmem kaç lira verip Murat Övüç konserine git sonra da ekonomik kriz var diye ortalarda dolaş. Buna kargalar bile güler. Eğer bir sorun aranıyorsa, halkımızda olması gerektiğinden fazla miktarda para var. Sorun bu.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...