Dolar Önemli Değil Diyen Albayrak’a Kontrollü Olarak Türkiye’nin Dış Borç Rakamı Söylendi

Uzun zamandır ‘Dolar beni ilgilendirmiyor’, ‘Döviz kuru önemli değil’ diyerek umut saçan Berat Albayrak’a doktor kontrolü altında Türkiye’nin dış borç rakamı söylendi.

“Bakanımızın Morali Bozulmasın Diye Dış Borç Rakamını Bugüne Kadar Kendisinden Sakladık”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Sayın Bakan düne kadar ‘Dolardan bana ne benim maaşım TL’, ‘Dolarla ne işim olur benim?’ gibi sözler sarf ediyordu. Biz arada bir borç konusuna değindiğimizde kendisinin konuyu bilmediğin fark ettik. Tabii korona, dış güçler falan derken Sayın Bakanımızın morali bozulmasın diye düne kadar kendisinin yanında bu konulara hiç girmiyorduk. Ancak bizim dışımızda birinden de durumu öğrensin istemiyorduk tabii ki. Baktık gazetelerde falan dış borç konusu çok konuşulmaya başlandı biz de artık bu oyunu devam ettiremeyeceğimizi anladık. Dün sabah saatlerinde kendisini bir toplantı için bakanlığa davet ettik.” dedi.

“Şu An Bakanımızın Genel Durumu İyi Ancak Konuşamıyor”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Binanın dışında bir ambulans hazır bekledi ve toplantı salonuna da ekonomi uzmanı kartı ile bir hemşire soktuk. Psikolojik danışmanımızın gözetiminde kendisine devletin ufak tefek borçları olduğunu söyledik. Kendisi ‘Ödenir canım, TL ile değil mi bu borçlar?’ diye sordu. Biz de borcun dolarla, euroyla olduğunu belirttik. ‘Ufaksa bir şey olmaz, ne kadar ki?’ dedi. Bir arkadaş pat diye ‘Bankaları falan da dahil edersek dış borcumuz 450 milyar dolar civarında’ dedi. Kendisi o an dondu kaldı. Öyle beş dakika içinde önce sarı sonra beyaz sonra karpuz kırmızısı bir renk aldı. Kendisi uzman arkadaşa ‘Yahu neredeyse milli gelirimiz kadar borcumuz varmış, bunun neresi ufak neresi tefek?’ dedi. Arkadaş da ‘Biz lafın gelişi öyle dedik yoksa borç çok büyük.’ dedi. Sonra kendisi yalnız kalmak istediğini söyleyip bir odaya kapandı. 18 saat boyunca da odadan dışarı çıkmadı. Bir ara hesap makinesi istedi, biz yanında su da verdik ama almadı. Şu an genel durumu iyi ancak, konuşamıyor. Espri yapma yeteneğini ise tümüyle kaybetmiş gibi görünüyor.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...