Uzmanlar Umut Verdi: “Naci Ağbal’ın Başkan Olduğu Günden Beri Dolar Hiç Artmadı”

Piyasaların kapanmasıyla birlikte Merkez Bankası Başkanlğı duyurulan Naci Ağbal göreve fırtına gibi başladı. Yerli ve yabancı uzmanlar cuma gününden bugüne kadar doları kıpırdatmayan Ağbal’ın ilk 3 günlük performansından övgüyle söz etti.

“Amerika’nın doları, Avrupa’nın avrosu varsa Türkiye’nin de Naci’si var”

Konuyla ilgili olarak Kaparoz’a açıklamalarda bulunan yeni TCMB Başkanı Ağbal “Dün bir bugün iki. Aslında çok büyük bir politika değişikliğinden söz edemeyiz. Adımız bile yetti diyebilirim. Amerika’nın doları, Avrupa’nın avrosu varsa Türkiye’nin de Naci’si var. Herkes bunu böyle bilsin. Bakın cuma akşamı göreve başladım. Cumartesi cumadan iyi oldu, bugün pazar ve cumartesiden daha iyi bir noktadayız. Pazartesi günü de pazardan daha iyi olacak. Herkes lütfen dolara baksın: Dolar dün neyse bugün de o. Tabiri yerindeyse çakıldı kaldı. Bizim planımız zaten bu şekildeydi, ilk iki gün yukarı çıkmasına izin vermeyip çok da üstüne gitmemek üzere bir program yapmıştık. Şu an köşeye sıkışmış vaziyette bizden gelecek bir hamleyi bekliyor. Psikolojik olarak üstünlük bize geçti. Dolar panik halinde.” dedi.

“Sonuca Giden Yumruğu Atmadan Önce Rakibin Etrafında Dans Edeceğiz”

Açıklamalarını sürdüren Ağbal “Tabii biz tecrübelerimizle hareket edeceğiz. Boksörlerin bir tarzı vardır, böyle sonuca giden yumruğu indirmeden önce biraz dans eder gibi hareketler yaparlar. Biz şu an bu noktadayız. Rakibi şaşırtmak amaçlı bu hareketler en başta rakibi afallatır ancak buna uzun süre devam ederseniz bu sefer de rakip sizin yumruk vurmaktan çekindiğinizi düşünür. Çok uzatmadan doların işini bitirmek durumundayız. Yarın da Boks Federasyonu, Modern Dans Topluluğu ve Diyanet İşleri yetkilileriyle bir toplantı yapacağız ve inşallah bu hafta içinde doları çok kötü durumlara düşüreceğiz. Mesela doları umursamıyor gibi yapacağız, o arkasını dönünce bir hamle yapacağız, dönünce tekrar öbür yöne bakacağız. Ne olduğunu anlamayacak, iyice sinirini bozacağız doların. Bunlar bizim en iyi bildiğimiz işler.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...