Salda Gölü ve Marmara Denizi için Rahatlatan Açıklama: “Ölürse Şehit Sayılacaklar”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ölümün eşiğine gelen Salda Gölü ve Marmara Denizi için gönülleri ferahlatan bir açıklama yaptı. Salda Gölü ve Marmara Denizine sahip çıkılan Cumhurbaşkanlığı genelgesine göre kirlilik nedeniyle ölümün eşiğine sürüklenen iki doğa harikasına şehitlik mertebesi verilecek.

“Hiçbir Denize Nasip Olmayan Bir Rütbeye Sahip Olacaklar”

Önümüzdeki hafta yürürlüğe girecek genelge hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü “Biz iktidarımız boyunca çevreci olduk. Yetmedi çevrecinin daniskası olduk, doğanın patiskası, toprağın lüle lüle lepiskası olduk ancak bugün tüm bunlardan farklı bir noktada olduğumuzu söylemek istiyorum. Belki de dünyada ilk kez bir doğal güzelliğimiz bu dünyanın da ötesinde ahiretteki en yüksek mertebeye yükselecek. Eğer Salda Gölü ve Marmara Denizi’ndeki kirlilik bu güzelliklerimizin ölümüne neden olursa biz bu varlıklarımızı ahirette yaşatacağız. Onlara sonsuzluğu armağan edeceğiz. Müjdemiz bununla da sınırlı değil. Cennete gittiğimizde bizi bu güzelliklerimiz karşılayacak ancak ne durumda olacaklar. Bizim iktidarımızdan önceki gibi pırıl pırıl kumlarıyla, tertemiz sularıyla karşılayacaklar bizi cennete. Çamurmuş, deniz salyasıymış ahirette bunlar kesinlikle olmayacak.” dedi.

“Artık Kimse Bu Konuyu Kaşıyıp FETÖ’nün, PKK’nın, DHKP-c’nin Taşeronluğunu Yapmasın”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Şimdi bu noktadan sonra bu konu üzerinden hükümetimizi eleştirenlere de müsamaha göstermeyeceğimizi belirtmek isterim. Şimdiye kadar konu çevre kirliliği olarak değerlendirilebilirdi ancak artık durum değişti. Genelgemizden sonra bu konudaki eleştirel haberler terör destekçiliği kapsamında ele alınacak. Biz bunlara dünyada hiçbir denizin hiçbir gölün sahip olamayacağı bir unvanı veriyoruz artık bu arkadaşlarımız da affedersiniz çamurla, salyayla uğraşmayı bıraksınlar. Eğer ciddilerse bu müjdeli haberi okurlarına ulaştırsınlar. Mutmain olsunlar.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...