Emine Erdoğan’ın Kitabının Daha Çok Satması Üzerine Sarayda Gerginlik

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” kitabından daha sonra yayımlanmasına karşın satışlarda onu geçen Emine Erdoğan’ın Afrika Seyahatlerim kitabı sarayda gerilime neden oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Emine Hanım’ın kitap yazmasından ziyade kitabın yayımlanma tarihi nedeniyle tepki gösterdiği belirtiliyor.

Erdoğan: “Öyle Aman Aman Bir Şey Yaşanmadı Afrika Seyahatlerinde”

Kaparoz’un ulaştığı Cumhurbaşkanı Erdoğan “Yani bekleyip bekleyip de tam benim kitabım piyasaya çıkar çıkmaz kendi kitabını çıkarmasına gerek var mıydı? Beklerdi iki, üç ay, biz bir önümüzü görüp listelerde yükselirdik sonra kendisi de elbette kitabını çıkarıp istediği şekilde satışını yapabilirdi. Dün baktım yüzünde bir tebessümle ‘Kitaplarımız iyi satıyor’ diyerek yanıma gelip elindeki listeyi gösterdi. Onun kitap birinci, benimki üçüncü. Sitemkâr bir tonla ‘Tebrik ederim beni geçmişsin’ dedim. ‘Sadece seni değil falancayı da geçtim’ şeklinde karşılık verdi. Ben bu bakış açısını doğru bulmuyorum, bu bir yarış değil. Benim kitap 216 sayfa, birinci hamur, Amerikan cilt, kapak parlak selefon. İçeriği de iyi diyorlar, şahsen ben okumadım. Terzi kendi söküğünü dikemez hesabı. Emine Hanım’ın kitabını da okuyacak zamanım yok ama seyahatlerde birlikteydik. Yani öyle aman aman bir şey yaşanmadı Afrika seyahatlerinde. Emine Hanım’ın kitabını almayı düşünen vatandaşlarımıza en azından bu kadarını söylemek zorundayım.” dedi.

“Bilal Erdoğan da Kitap Yazıyor”

Açıklamalarını sürdüren Erdoğan “Bir aydır oğlum Bilal’i göremez oldum. Elinde notlarla odasına kapanıyor, bir şey sorunca kaçamak yanıtlar veriyor. Neyse bir gün buna fark ettirmeden masasındaki notlarına baktım hemen anladım, bu da kitap yazıyor. Adı da OK. Aklı sıra hem okçuluktan bahsediyor hem de yabancı bir sözcük olarak OK diyor. Böyle bir sözcük oyunu ile satış yapacağını düşünüyor. Ben ona bir sözcük oyunu yapardım ama şimdi sırası değil. Görürdü OK’u o zaman. Ayrıca birinci kitap, ikinci kitap diye de notlar düşmüş. İki kitap birden çıkaracak herhalde. Siz söyleyin bir ailedeki üç kişi bir ay içinde dört kitap piyasaya sürer mi? Biz matbaacı mıyız, gazeteci miyiz, neyin peşindeyiz? Birkaç gün Marmaris’e gidip kafa dinleyeceğim, kitap piyasası beni yordu biraz.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...