Dolardaki Artış Sonrasında Büyükelçiler ‘Bir Laf Bile Söylenmeyen Adam’ İlan Ediliyor

Amerika, Almanya ve Fransa’nın da aralarında bulunduğu 10 ülke büyükelçisinin Osman Kavala’nın serbest bırakılması için Türk hükümetine yaptığı ortak çağrının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan “Büyükelçilerin istenmeyen adam ilan edilmeleri için dışişleri bakanına talimat verdim” demişti. Konuyla ilgili olarak ulaştığımız bir yetkili hükümetin önündeki seçenekleri Kaparoz’a aktardı.

“Kasanın Boş Olması Bizi Nazik Davranmaya İtiyor”

Açıklamalarda bulunan yetkili “Maalesef çağrı yapan büyükelçileri ‘istenmeyen adam’ ilan etmemiz ekonomik olarak mümkün değil. Sayın cumhurbaşkanımıza da durumu anlattık, kasayı gösterdik. Kasa dediğiniz de öyle aman aman bir şey değil, içinin tenekesi görünüyor, öyle bomboş büyük bir kutu gibi düşünün. İnsanlar hazine deyince sanki içeride değerli bir şey var sanıyorlar.

Neyse, sonuç olarak önümüzdeki engeli anlattık. Sayın cumhurbaşkanı ‘istenmeyen adam’ ilan edemiyorsak ‘iplenmeyen adam’ olabilir dedi ama kasaya bir kez daha bakınca bu da zor göründü. Dışişleri Bakanlığı yetkilileri yabancı büyükelçilerin yaramazlıklarını vurgulayarak ‘uslanmayan adam’ ilan edebileceğimizi söyledi. Danışmanlar ise daha da yumuşak bir düzey olarak ‘özlenmeyen adam’ ilan edilmelerini önerdiler. Sayın Cumhurbaşkanı ise mutlaka daha sert bir tepki olmasını, büyükelçilerin hiç değilse ‘beklenmeyen adam’ ilan edilmesi gerektiğini söyledi. Sonuçta net bir karar verilemedi. Aslında biz çok daha sert tepki göstermesini de biliyoruz ama kasamızın boş olması bizi nezaket ve hoşgörüye sevk ediyor.” dedi.

“Dolar Artarsa ‘Bir Laf Bile Söylenmeyen Adam’ İlan Edilmeleri Gündemde”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Şu an elimizde bu seçenekler var ancak doların seyrine göre değişebilir bu tanımlamalar. Eğer dolarda büyük bir sıçrama görülürse hepsinin ‘bir laf bile söylenmeyen adam’ ilan edilip konunun kapatılması gündeme gelebilir. Hafta başında gözümüz dolar kurunda olacak.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...