Okullara Yeni Ders Geliyor: Recep Tayyip Erdoğan’ın Hayatı ve Eserleri

Milli Eğitim Bakanlığı Müfredat Belirleme Kurulu tarafından, yeni ders yılı için önerilen dersler arasında ‘Recep Tayyip Erdoğan’ın Hayatı ve Eserleri’ adlı yeni bir ders olduğu öğrenildi. Yeni eğitim döneminde, ilk ve orta dereceli okullarda programa eklenmesi planlanan dersin daha sonraki yıllarda üniversitelerde de okutulmaya başlanması düşünülüyor.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Hayatı, Seçmeli Ders Olarak Haftada İki Saat Okutulacak

Müfredat Belirleme Kurulu’nun çalışmaları hakkında bilgi veren üst düzey bir bakanlık yetkilisi, ilk aşamada seçmeli ders olarak planlanan Recep Tayyip Erdoğan’ın Hayatı ve Eserleri dersini seçmeyen öğrenciler hakkında disiplin soruşturması açılarak, öğrencilerin okuldan uzaklaştırılacağını belirtti. Haftada iki saat olarak okutulması düşünülen dersin içeriği henüz tam olarak açıklanmazken, kuruldan sızan bir raporda aşağıdaki başlıklar göze çarptı:

 • Recep Tayyip Erdoğan kimdir?
 • Küçük Recep’in Aile Hayatı ve Çocukluk Dönemi
 • İlk Gençlik Yılları ve Ticaret
 • Kasımpaşa’dan Aksaray’a Erdoğan’ın Siyasi Yaşamı
 • Ananı da Al Git’ten One Minute’a Kadar Tüm Özdeyişler
 • Erdoğan’ın Eserleri (I): Duble Yollar
 • Erdoğan’ın Eserleri (II): Stabilize Yollar
 • Erdoğan’ın Eserleri (III): Diğer Yollar

MEB: Pilot Uygulamada Derse Katılım Oranı % 129 Oldu

Kurulun bildirdiğine göre Konya genelinde yapılan pilot uygulamalarda Recep Tayyip Erdoğan’ın Hayatı ve Eserleri dersine katılım oranı % 129 olarak gerçekleşti. Muhabirimizin aldığı bilgilere göre, derse katılmayan öğrencilerin disiplin kuruluna verileceğinin duyulması üzerine bazı öğrenciler işi sağlama almak için derse anne ve babalarını da getirmeye başladılar. Bu gelişmeye okul yönetimlerinin de yeşil ışık yakması üzerine derslere katılım giderek arttı. İkinci yarıyılda sadece derslere girmeyen öğrenciler değil, derse gelmeyen velilerin de fişleneceğinin duyulmasıyla, tüm veliler derse akın etti. Kaparoz muhabirinin ulaştığı, adını söylemek istemeyen bir veli “Aslında bizim işimiz gücümüz var ama bazı öğrenciler derse sülalesini getirmeye başlayınca biz de zorunluluk hissedip derslere girmeye başladık. Gerçekten çok zevkli bir ders, şu an Başkomutan Erdoğan’ın Davos Çıkartması bölümünü işliyoruz, haftaya da Pensilvanya Meydan Muharebesi konusuna başlayacağız” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

43 Comments

 1. seçmeli olupta seçmeyen öğrenciye ceza…kesinlikle diretme yok..çok merak ediyorum eserlerini….tabutlar tabutlar…büyük tabutlar..küçük tabutlar…koskoca darbeyi engellemesi…ama teröre hiçbirşey yapılmaması…en önemli eserde sanırım nasıl saf ve temiz olduğu..hep kandırdılar garibanları….

  • ülke nereye gidiyor artık böyle salak saçma ders mi olur kardeşim

  • Kardesim 15 temmuzu o kurtarmadi biz kurtardik.Peki bunlari yapti hadi tamam diyorum pekiya ATTATURK kurtulus savasini kazandi canakkaleyi kurtardi peki o neden okutulmuyor.Bu arada 15 temmuz 4 saat surdu 2. Dunya savasi 2 yila yakin sure

   • Kardes darbe 4 saat surdu diyosun aksam 10 dan sabah 7 8 e kadar kimler nobet tutdu zannediyorsun cok yanlis dusunuyorsun bence.

   • Onuda sirkrtler yapti parasini halktan catir catir aliyorlar vergiler nereye gitti acep

 2. amk dersi falan dinlemem ne yaptı bu adam bize iki üç yol yaptı bitti

  • ananını ya da babanı çağıraydın da o yapaydı o 3 5 yolu ke dinizi bu kadar küçültmeyin amq ülkede bi hata görseniz işte hep bu baştakilerin işi diyosunuz peki size soruyorum siz bu ülke için ne yaptınız?

   • Benim mi suçum biz ülke olarak yapmamız gerekeni zaten yapıyoruz vergilerimizi veriyoruz yol yapıyo babasının parasıyla değil benim paramla yapılıyor sorgulamakta bana düşer tabi bir yol yapar bir de kendine saray yapmayı bilir onuda halkın parasıyla yapar sizin gibilerde beyinsiz beyinsiz yollara bakarsınız en azından biz beynimizi kullanıp düşünüruz

 3. Diploma nerde diploma ? Sıfırla ! Ayakkabı kutusu, one munite, vs, say say bitmez,bakın çok şey biliyoruz, elbette çocuklarımız okullarda da öğrenmeli ve kesinlikle şeffaf olmalıyız. TEBRİKLER…

  • O zaman Ataturkun kurdugu,ulkede yasama? Onun getirdigi alfabe ile yazma onun ustunde resmi olan parayla evine ekmek getirme ne bos insansin sen o zaman YALLAH ARABISTANA

 4. Erdoğan’ın Eserleri (I): Duble Yollar
  Erdoğan’ın Eserleri (II): Stabilize Yollar
  Erdoğan’ın Eserleri (III): Diğer Yollar

  asfjasfjksag

  • Lan asdmkhasdasdklöjm

   Q=Asfalt dökme
   W=Düzgünleştirme
   E=Yol yapma
   R=Darbe

 5. abi bu habere inanan saflar var üzülüyolar sonra yapmayın, günah değil mi ya

 6. Çok guxel çocuklar ayakkabı kutusunda hara saklamayı öğrenir

 7. yazar ayriyeten bu yazısında inkılap tarihi gibi gerksiz bi dersin ilk okuldan üniversiteye kadar okutulmasının gereksizliğine değinmiş
  ilkokulda öğren yeter üniversite de ne gerek var

 8. Müfredat belirleme kurumu denir aq . Yazıyı yazan kim merak ettim. Talim ve terbiye kurulunun adı ne zaman değişti

 9. İçeriklerde haberin şaka olduğuna yer vermemişsiniz. Logo’da yazması birşey ifade etmiyor bir çok insan için. Lütfen düzeltin.

 10. çok güzel bize hırsızlığı ayakkabi kutusunda para saklamayı gibi şeylerı oğreticekler

  dersi seçmem assslaa disiplin yerim daha iyi bence

 11. Yahu bu mesaj yayınlamayacağını düşünüyorum ama gerçekten provokatörlükte bir numara işler.. 😀

 12. Bu iktidarın bol bol zulümlerini anlatacaklar ileri bir tarihte, parsel parsel sattılar, çaldılar, hortumladılar.

 13. Eser mi ? Ne eseri kitapmi yazmis , resimmi yapmis napmis , memleket santiye alani ,yabancilarin elinde vatandas ac. Ver yabanci sirkete sana bina yol kopru diksin sonra sana kiraya versin , hemde kendi topragina arazine. Napmis 3g ile savasmi acmis. İlkokul mezunlari cubbeyle geziyor memlekete bak

 14. Rte’nin eserleri değil de Rte eserleri konusunda dersler verilecektir. Laikliğin tavizsiz savunulması gerektiğini en iyi anlatan ders olacağını düşünüyorum.

 15. Ya arkadaş, şu haberi gerçek sanıp, ciddi ciddi yorum yapanlar var, hayret bir şey, bir de yorumlarda fanatik bir şekilde muhalefet ediyorlar. İşte bizim ülkemizde ki muhalefetin hali maalesef.

Yorumlar kapatıldı.