Cemaatlerin 2018 Sorularının Kendilerine Gelmediğini Açıklaması Endişeleri Artırdı: TEOG Kaldırılıyor mu?

TEOG’un kaldırılacağı söylentilerine bugün bir yenisi daha eklendi. Türkiye’nin önde gelen cemaat liderleri Eylül ayının sonuna gelinmesine karşın henüz kendilerine ulaşan bir tane bile TEOG sorusu olmadığını açıkladı. Uzmanlar ise 2018 TEOG sorularının henüz cemaatlere gönderilmemesinin TEOG’un kaldırılacağı yönünde güçlü bir kanıt olduğunu belirtti.

“Bizim Bu Soruları Çözmemiz Zaten 6 Ay Alıyor”

Konu hakkında Kaparoz’a açıklamalarda bulunan Kadro Cemaati lideri Necip Hoca “Bakın arkadaşlar bu soru gönderme işinin özellikle bazı basın organlarında çok basite indirgendiğine şahit oluyoruz. Bu gazeteleri okuyanlar sanıyor ki, sınavdan bir gece önce bize sorular geliyor, biz hemen oracıkta çözüp arkadaşlara yanıtları dağıtıyoruz, ertesi gün de çocuklar ellerinde yanıt anahtarlarıyla sınava giriyor. Vallahi de billahi de bu işler öyle sanıldığı kadar kolay değil. İnanın, bize gönderilen soruları çözmemiz en az altı ay alıyor. Yani eylülde gelen soruyla kasım ayındaki sınava hiçbir öğrenciyi hazırlayamazsınız. Bir kere bu öğrenciler toplu olarak bir yerde bulunmuyor ki, sorular çözüldükten sonra yanıtların doğru kişilere ulaşması için, bizim de kendi içimizde bir dağıtım ağı kurmamız gerekiyor” dedi.

“Üçgenin İç Açılarının Toplamı Kuran’da Bildirilmemiş Diye Yanıtı Boş Bırakan Hocalarımız Var”

Konu hakkındaki açıklamalarına devam eden Necip Hoca “Geçen yıl gelen TEOG sorularını bizim Matematik Hocasına verdik. Bir ay sonra, soruların büyük bölümü yanlış diyerek bu yanımıza geldi. Cevap anahtarına da ‘Kuran’da yok’, ‘Hadislerde yok’ diye notlar almış geri zekalı. ‘Üçgenin iç açılarının toplamı nedir?’ diye soruyorum, Kuran’da bildirilmemiş diyor. ‘Lan oğlum senin gibi bir hıyarın dünyaya geleceği de bildirilmemiş Kuran’da, ama bak sen varsın’ dedim. Bu allak bullak oldu. O günden beri göremiyorduk. Geçen gün ortaya çıktı, Varoluşun Yanılsaması diye üç yüz sayfalık bir kitap yazmış. Aslında olmadığını falan anlatıyormuş, ben okumadım.” dedi.

“Vatandaşlarımız Rahat Olsun, Soruların Güvenliğiyle İlgili Hiçbir Endişeye Mahal Yok”

Soruların güvenliği konusunda halkın kesinlikle endişe etmemesi gerektiğini belirten Necip Hoca “Biz Kadro Cemaati olarak, kendimize teslim edilen TEOG sorularını bir namus yükü olarak görüyoruz. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Soruları cemaatimiz dışında başka bir gruba vermemiz mümkün değil. Tüm işlemlerimizi kriptolu haberleşme sistemiyle yürütüyoruz. Yani sadece bizim cemaat değil ben bütün cemaatlerde de benzer bir güvenlik uygulaması olduğuna eminim. Bu sorular bizim namusumuzdur. Ancak son iki yıl içinde, küçük çaplı olarak bazı soruların satılması gibi durumlar olmuş. Onu da üzülerek belirtmek isterim.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...