Git Kemal!

Git Kemal

Kemal, hadi yavrum akşam oldu, evine git artık. Bak arkadaşların da gitti. Sen de git. İster evine git ister köyüne. Ama bu akşamlar tehlikeli Kemal, yalvarırım git, lütfen git, attaya git hadi. Bir git bak durumlara, olmadı dönersin gene. Şimdi git ama. Gözün arkada kalmasın, için rahat olsun, koyuver gitsin. Yani koyuversinler ama sen git. İstersen hem koy, hem git ya da yolda koyarak git ama şimdi git lütfen. N’olur git.

Kalma git bu şehirden. Çekip git öyle. Vur kapıyı aslanlar gibi, ceylanlar gibi sekerek git. Bir martının kanadına binip uçarak git Kemal. Yeter ki git. Güzellikle git, kötülükle git, otobüsle git. Nasıl gidersen git, yeter ki git Kemal. Gözlüğünün üstünden bakan emekliliği gelmiş altmış beş yaşındaki memur gibi, kepini fırlatan yeni mezun olmuş haşarı bir çocuk gibi, ayağının ucuna basarak avına yaklaşan bir panter gibi git Kemal. İstersen sessizce git, istersen haykır bencilce. Etro gömleğini yırt, bağrı açık sevdalılar gibi git Kemal.

Nereye gidersen git ama lütfen git. Gitmelisin bak Kemal. Sen gidince güller açacak, bir ceylan yavrusu su içmeye gidecek. Onun için hemen git, beklemeden, bekletmeden. Ağzını açıp tek bir söz bile söylemeden git Kemal. Bizi bizimle baş başa bırakıp git, ne halimiz varsa görelim Kemal. Bavulunu toplamadan, çayından son bir yudum almadan hemen şimdi git Kemal. Gittiğin yerden yazarsın ama yazmadan önce git, sakın buradan yazma. Önce bir git sonra istersen yazma Kemal. Ama git lütfen.

Yüreğinin götürdüğü yere git Kemal. Yüreğin götürmüyorsa ciğerininkine git ama bir şekil yap git Kemal. Al biletini ver selamını, “buraya kadarmış” de, son kez bile arkana bakmadan git. Sabahtan maaşını almak için Ziraat Bankasına giden bir memur emeklisi gibi kendinden emin adımlarla git Kemal. Öyle bir git ki herkes büyülensin, şaşıp kalsın, “Kemal’e bak az gitti uz gitti, dere tepe düz gitti” desinler. Nereye gittiğini söylemeden gizemli bir nehir gibi akarak, dağlardan bir şelale gibi düşerek git Kemal. Kuzu gibi meleyerek, kurtlar gibi uluyarak, karlı bir kış akşamında aniden git Kemal, bir çığ gibi büyüyeceksin giderken.

Kimseye haber vermeden apar topar, paldır küldür git Kemal. İki askerimizin vahşice öldürüldüğü gün “Belli acılara katlanmak gerekiyor” diyerekten git Kemal. Kendi çocuklarına Ataşehir’den beleş daire alıp, yoksul halkın çocukları üzerinden vatan millet siyaseti yaparaktan git. “Vatandaşımız hiç endişe etmesin, oylara sahip çıkacağız” dedikten sonra YSK’ya “Galiba seçimlerde hile olmuş” konulu bir itiraz dilekçesi vererekten git Kemal.

Yelken ol, kürek ol, dümen ol, balık ol, su ol Kemal, git gidebildiğin yere. Git iş işten geçmeden, çok geç olmadan vakit, günahıma girmeden, katilim olmadan git Kemal. Öyle bir git ki bakakalalım giden Kemal’in ardından.

Yenikapı’ya gittiğin gibi, istersen bayrağını alıp eline öyle git Kemal.

Lütfen Kemal. Bi git artık.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Burak Kaya hakkında
Müzisyen, yazar.

3 Comments

  1. Tamamen katiliyorum, cok gec bile kaldi.
    Onurlu ve durust bir insan, cumhurbaskanligi seciminden hemen sonra istifa ederdi.
    Onun yuzunden CHP yi artik desteklemiyorum.

  2. Hadi sikiyosa baskasina git desene en azindan onun sayesinde ulkeye neler olup bittigini ogreniyoruz bence bahceli gitmeli oyle bir kural gelmeliki bes yildan fazla aktif siyaset yspmamalilar koltuga alismamalilar

  3. Baykal RTE’yi Başbakan yaptı, Kılıcdaroğlu RTE’yi Başbakan yaptı, Bahçeli ise Bakan yaptı. Bence hepsi artık emekli olup gitsin, her Partiye yeni kan gelsin.

Yorumlar kapatıldı.